♥Strukturování obličeje♥

21. prosince 2007 v 16:01 |  *Líčení
Přestože název strukturování obličeje zní naprosto hrozně, jedná se o nejzákladnější základ profesionálně provedeného líčení.A možná to pro tebe ani nebude tak náročné
Posaď se nenalíčená před zrcadlo tak, aby za tebou bylo tmavé pozadí.Vlasy úplně sčeš z obličeje, jakoby jsi žádné neměla. To, co uvidíš, je zatím prázdný tvar tvého obličeje. Když ho perfektně nalíčíš, ale vynecháš strukturování, získáš perfektně nalíčený, ale bezrozměrný obličej.
Chceš-li strukturovat svůj obličej jako profesionální vizážista, podívej se na svůj odraz v zrcadle jako strohý geometr. Jaký geometrický tvar nejvíce připomíná tvůj obličej?Jsou na něm zvláštnosti? Jaké? Nějaké velké plochy? Výrazné prohlubně? Vzdálenosti mezi očima, nosem a rty jsou malé, velké, souměrné, nesouměrné? Je nějaká část tvého obličeje - např. nos nápadně větší, menší, než ostatní části? Až odpovíš na tyto otázky, bude pro tebe snadnější zodpovědět si další otázku.
Protože lidské oko vnímá obličej jako krásný, je-li v podstatě souměrný a jeho proporce jsou harmonicky vyvážené, zkuste se zamyslet nad tím, jak by se v případě konkrétně vašeho obličeje dalo takové harmonické souměrnosti dosáhnout. Co by vypadalo lépe, kdyby to bylo více / méně vidět, kdyby to bylo větší / menší, blíž, nebo dál od…...a tak podobně.
A ještě poslední otázka, co je na tvém obličeji nejkrásnější, nebo nejzajímavější - ovšem nikoli podle tebe, ale podle tvých známých a přátel. Někdy to totiž může být třeba právě větší, nebo zvláštně stavěný nos, co na tobě ostatní vždy zaujme. Zatímco z tvého hlediska je takový nos chyba na kráse, pro ostatní to může být detail, který vás naprosto jedinečným způsobem dotváří a dodává ti zvláštní a neopakovatelné kouzlo. Takovouto zvláštnost (každý obličej nějakou má) můžete líčením potlačit, čímž se přiblížíš tuctové, uniformní kráse. Nebo se rozhodneš tuto zvláštnost ponechat, či ji naopak zvýraznit a tím také zvýrazníte sama sebe a opticky vystoupíte z davu.

Pravidla kouzel
Co je v obličeji tmavé, to se zdá být menší, než to ve skutečnosti je. Ale pozor - výrazně tmavší z obličeje naopak vystupuje, přitahuje to nejvíce pozornosti.
Co je v obličeji světlé, vypadá větší, než ve skutečnosti a opticky to ustupuje do pozadí, je to méně vnímáno.

Třetí zásada strukturování obličeje zní, že i když zmenšíš tmavou barvou bradu, zvětšíš prostor pod očima světlou barvou a upozorníte na krásně stavěné líce další tmavou barvou, musí se nakonec všechny tyto tmavší a světlejší odstíny "slít" v jeden celek a náhodný pozorovatel nesmí ani tušit, že jsi namísto jednoho odstínu make-upu, nebo pudru použila hned tři. Jediné, čeho si smí všimnou je, že dnes ti to mimořádně sluší.
Těžko na cvičišti…
Naučit se strukturovat svůj obličej samozřejmě vyžaduje čas, ale pozor - naučit se to může úplně každý, kdo má alespoň trochu výtvarného citu. Nejsnadněji účinky tmavších a světlejších odstínů v obličeji pochopíte, když budete zpočátku úmyslně přehánět a pravidlo číslo tři budeš chvíli ignorovat. Tak okamžitě uvidíš, jak se tvary vašeho obličeje mohou změnit.
Pokud nevěříš,že to funguje, prolistuj několik bulvárních časopisů a najdi fotografie nejkrásnějších žen - celebrit s nalíčením a bez. Pak na zázraky strukturování obličeje uvěříš okamžitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama