♥Péče o vlasy v zimě♥

23. prosince 2007 v 13:04 |  *Vlásky
Suchý vzduch ničí vlasy
Jak zabránit vysoušení vzduchu v místnosti, ve které se zdržujete delší dobu? Zde mohou pomoci například zvlhčovače vzduchu, které se upevňují na topení. Klima v místnosti mohou vylepšit také živé květiny, které dodají místnosti i dostatek kyslíku.
Vlasům zimní čepice příliš neprospívají
V zimě je péče o vlasy poněkud náročnější než v létě. Nejen, že klimatické podmínky jsou méně příznivé, ale také se našim vlasům příliš nelíbí čepice, šály a svetry, které vlasy elektrizují. Aby naše vlasy vypadaly vždy dokonale a lépe vzdorovaly nepříznivým podmínkám, je nutné, aby byly čisté a zdravé.
Jak často mýt vlasy v zimě?
Nejvíce nečistot z celého dne se vždy nečastěji uchytí právě na naše vlasy. Vlasy myjte dle potřeby, můžete je mýt i denně. Co se týče šampónů, je vhodné zvolit šampóny určené pro každodenní mytí. Ideální je také vybírat si šampón a kondicionér zvlášť. Takzvané šampóny 2 v 1 vlasům příliš neprospívají a zbytečně vlasy vysoušejí. Vlasová kosmetika dokáže vlasy i poškodit.
Jsou v zimě lepší dlouhé a nebo krátké vlasy?
Ať už máte dlouhé či krátké vlasy, stejně je o ně potřeba pečovat. Krátké vlasy se lépe udržují, avšak kdo se nechce vzdát svých kadeří musí mít na paměti, že je potřeba u dlouhých vlasů pravidelně v zimním období používat regenerátor vlasů po každém umytí.

Pokud se vám vlasy málo lesknou, je vhodné použít alespoň dvakrát do měsíce bylinný odvar. Pro světlé vlasy je vhodný odvar z heřmánku, pro ženy s tmavšími vlasy odvar z kopřiv. Tyto odvary dodají vašim vlasům opětovný lesk a zdravý vzhled.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama