♥Barvení vlasů doma♥

23. prosince 2007 v 13:18 |  *Vlásky
Barvení vlasů není žádná legrace. Pokud necháte barvu působit příliš dlouho nebo příliš krátce, vytouženého odstínu nedosáhnete.Úpně světlejší než je váš by neměly být problémem. Pokud ale toužíte po černé barvě a vaše vlasy jsou světlé blond, může být výsledkem zelený nádech barvy. Předejdete mu tak, že si před barvením vlasy umyjete tmavým přelivovým šampónem.
Ještě než začnete
Před barvením si udělejte test citlivosti. Naneste malé množství barvící směsi do loketní jamky a asi dvě hodiny počkejte. Pokud vaše kůže výrazně zrudne, raději na tuhle barvu zapomeňte.
Aby nebyla barva příliš tmavá nebo příliš světlá
Týden před barvením nepoužívejte vyživující kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek je mnohem méně intenzivnější než jste chtěla. Pokud máte vlasy zničené nebo vyšisované sluncem, barva může být naopak mnohem intenzivnější.
Opečováváte své vlasy a dáváte přednost přírodnímu barvení?Účinky henny nebo heřmánku. Ať už toužíte vlasy zesvětlit nebo ztmavit, chemii nepotřebujete.Potom vyzkoušejte
Barvení vlasů - jak na to
Barvu nanášejte od krku směrem k čelu.Nejlepší je samozřejmě přizvat si na barvení pomocníka, protože vzadu na hlavu si nevidíte.Barvu do vlasů vmačkejte rukama chráněnýma rukavicemi.Nechte barvu působit a poté ji smývejte tak dlouho, až bude z vašich vlasů stékat čirá voda.Teprve potom je umyjte šamponem.Po obarvení vlasů chvíli nepoužívejte žádné výživné kúry. Mohly by vám totiž barvu stáhnout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama